Wynik lepszy niż gra

Kto spodziewał się łatwego, pięknego i wysokiego zwycięstwa Polski nad Mołdawią, w pierwszej połowie przecierał oczy ze zdumienia.  Akcji jak na lekarstwo, do tego nie zanosiło się na bramkę. Na szczęście sędzia podyktował karnego i mogliśmy się cieszyć z gola do przerwy autorstwa Jakuba Błaszczykowskiego. W drugiej połowie również były momenty, w których drżeliśmy o wynik, jednak udało się strzelić bramkę na 2-0.Sztuki tej dokonał Kuba Wawrzyniak. Dobry mecz rozegrał Kamil Glik, który powinien na stałe zadomowić się w tej drużynie. Kolejny mecz bez gola zanotował Robert Lewandowski. Nie pokazuje tej klasy, którą zyskał w Dortmundzie a szkoda, bo na niego liczą kibice. Być może trzeba dać szanse innym napastnikom. Dwa ważne mecze o punkty i ani jednej porażki. To bilans Waldemara Fornalika. Remis na ciężkim terenie w Podgoricy i wygrana u siebie. Oby z każdym kolejnym meczem było tylko lepiej.

3 punktów nie zdobyła za to Anglia, która tylko zremisowała na Wembley z Ukrainą 1-1, strzelając w końcówce spotkania.  Polska, Czarnogóra i Anglia mają po dwóch meczach zgromadzone na swoich kontach 4 punkty.